Luchtfietsers halen klimaatbood- schappen op

Het was wel even zoeken wat we nu het beste met de klimaatboodschappen konden doen, zie flyer hieronder. Ons originele plan om ze aan een politicus aan te reiken bleek wat lastig. Daarnaast vroegen we af of ze dan wel de beste plek zou zijn (en ze niet zomaar in de prullenmand belanden…). Tijdens de Fridays for Future mars en Global Day of Action zagen we veel mooie klimaatboodschappen op spandoeken, kleding, bordjes, etc., dat we dachten: ‘Hé, eigenlijk moeten we de boodschappen tentoonstellen in de stad, want zo worden ze gefotografeerd en gezien.’
Daarom hebben we een deel opgehangen bij The Bowling Green, een lokale gemeenschapsplek waar ze bezig zijn met duurzame projecten en waar ook veel kinderen komen. Een ander deel hebben we opgehangen aan de overkant van de ingang van de ‘The Blue Zone’. Hier komen alle wereldleiders langs om de conferentiezalen in te gaan. We hopen dus ze de goede ideeën gezien hebben!
Bekijk hieronder de tekeningen van alle kinderen:
Klimaatboodschappen 1
Klimaatboodschappen 2
Klimaatboodschappen 3
De tekeningen zijn gemaakt door basisschoolleerlingen van: De Twiner in Sint Jacobiparochie, CBS de Slotschool in Sint Annaparochie en OBS Burgerschool in Dokkum

© Marchje Andringa 2021
dd: 281021
plaats: Jacobiparochie
ond: de schoolkinderen geven hun zelfgemaakte oproep mee aan twee van de dertig fietsers die zondag naar Glasgow vertrekken.
bijschrift: Dirk Kuiken en Ellis Mourits nemen de tekeningen van de kinderen in ontvangst
km: 49